Zaključil se je že štirinajsti AirBeletrinin natečaj za najboljšo kratko zgodbo, ki je letos doživel največji odziv, saj je prispelo rekordnih 307 zgodb.
Avtorji so lahko prijavili eno, do sedaj še neobjavljeno zgodbo. Med zgodbami bo štiri finalne izbrala tričlanska žirija v zasedbi, dr. Vilma Purič, Mateja Arnež, Gašper Stražišar nato pa bo izmed štirih določila zmagovalno.
Finalne in zmagovalno zgodbo štirinajstega AirBeletrininega natečaja za najboljši kratko zgodbo bomo razglasili na slavnostnem dogodku, ki bo v sredo, 3. decembra 2025, ob 18. uri v baru Pritličje v Ljubljani. Najboljše kratke zgodbe bodo objavljene na portalu AirBeletrina.
Dogodek je del programa Bralna kultura, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.