Monografija Dediščinski horizonti Pokrajinskega muzeja Maribor predstavlja izpolnitev želja številnih rodov obiskovalcev tega muzeja, hkrati pa predstavlja vzorec, ki bi ga lahko posnemale podobne ustanove po Sloveniji in še kje drugje. Zaradi privlačne zasnove, vsebine in likovne opreme ne dvomim, da bodo po Osvetljenih 120 z veseljem posegali muzejski obiskovalci, zgodovinarji, kulturni zgodovinarji, etnologi, antropologi, sociologi, cerkveni zgodovinarji in še marsikdo drug. Z monografijo dobiva Pokrajinski muzej Maribor publikacijo, na katero bo upravičeno ponosen, in je hkrati občudovanja vredno skupno delo njegovih sodelavcev.
Aleš Maver je izredni profesor za zgodovino srednjega veka na Univerzi v Mariboru ter profesor latinščine in teologije pri katedri za zgodovino Cerkve in patrologijo na Teološki fakulteti. Doktoriral je na oddelku za zgodovino ljubljanske filozofske fakultete z disertacijo Politična zgodovina v latinskem krščanskem zgodovinopisju 4. in 5. stoletja. Je avtor okoli 50. znanstvenih člankov in šestih znanstvenih monografij. Pod njegovim imenom je v bibliografskem sistemu Cobiss več kot 500 zapisov. Dr. Aleš Maver je aktiven komentator in publicist dnevno – političnega dogajanja in sodelavec številnih slovenskih medijev.
Oskar Habjanič se je Pokrajinskemu muzeju Maribor pridružil leta 2008, kjer je zaposlen kot kustos svetovalec. Pri pripravi različnih mednarodnih razstav je sodeloval z Muzejem grada Zagreb, Bavarskim narodnim muzejem, Narodnim muzejem iz Varšave, Pokrajinskim muzejem iz Eisenstadta, Franz Liszt muzejem iz Budimpešte, in mnogimi drugimi. Je avtor številnih znanstvenih in strokovnih člankov iz področja kulturne zgodovine in muzeologije ter urednik posameznih edicij zbornika Museoeurope, Dediščinskih horizontov in Kulturne dediščine najstarejše trte na svetu.
Janez Balažic je svojo karierno pot začel kot kustos galerist v Pokrajinskem muzeju Ptuj in Pomurskem muzeju. Med leti 2010 in 2024 je predaval umetnostno zgodovino na Pedagoški fakulteti v Mariboru. Proučuje umetnost srednjega veka v srednji Evropi, posebej gotsko stensko slikarstvo ter izbrane téme iz umetnosti 19. in 20. stoletja. Bil je urednik zbirke Monumenta Pannonica (1992 – 2004) pri Pomurski založbi ter Zbornika soboškega muzeja (1998 – 2005). Za svoje raziskovalno delo je prejel številne nagrade, med drugim kar dve priznanji Izidorja Cankarja. Dr. Janez Balažic je prepoznan glas in izjemen poznavalec Panonskega prostora. Častni občan mestne občine Moravske Toplice je postal že pri svojih rosnih 52. letih.
Vabljeni!